S.S.S.

İkamet adres bilgisi, kimlik veya pasaport

Araç devri borç bitene kadar şirketimiz üzerinde kalmaktadır. Tüm borç bittiğinde araç devri yapılmaktadır.
Araç devri şirketimiz üzerinde kaldığından dolayı rehin işlemi uygulanmamaktadır.
Şirketimizden satın alınan aracın garanti bilgileri her marka için değiştiğinden satın alınan araca özel bilgi satış esnasında müşteriye bildirilmektedir.
Peşinat miktarı artırıldıkça fiyatlar genelde düşme eyleminde olup müşterinin özel bir durumu varsa elimizden geldiğince yardımcı olunmaktadır.
Peşinat miktarı % 30 dan aşağı olmamak kaydıyla evet.
Senet ödemeleri banka aracılığıyla yapılabilmektedir.
Satışlarımız dolar bazında olduğu için vade farkı yoktur.
Müşterilerimiz ödemelerini bir kereye mahsus önceden haber vermek kaydıyla en fazla iki ay geciktirebilir. Bunun için herhangi bir vade farkı veya cezai şart söz konusu değildir.
Müşteri isterse iki ay süre verilmekte veya aldığı aracı iade etmek isterse aracı iade almaktayız. Araç sıfır ise %10-15 aralığında değer düşüklüğü bedeli yansıtılmakta ve kullanılan ay kadar araç toplam bedelinin 1/36’sı (her ay için) kadar araç kira bedeli alınmaktadır.
Aracın piyasa değerine göre istediğiniz zaman bize satabilirsiniz, bizim fiyatımızın uygun olmaması durumunda borcun tamamını kapatıp başka bir firmaya satabilirsiniz. Ancak satın aldığınız araç tarafımızdan tedarikçi firmamıza taahhüt verilerek alınmış bir araç ise taahhüt süresi içinde sadece bizim firmamıza satabilirsiniz. Araç taahhütlü ise satın alımınız esnasında size bu bilgi verilmiş veya sözleşmeye yazılmıştır.
Aracı sizin hangi şartlarda aldığınıza dair sözleşme yapılmaktadır. Araç sözleşme ile birlikte teslim edilmektedir. Araç peşinatlarını banka yoluyla veya tahsilat makbuzuyla ödemektesiniz. Banka yolu veya tahsilat makbuzu ile yapılan ödemeler resmi nitelikte olup sizin elinizde bir belgedir ve bizim muhasebe kayıtlarımızda da size olan borç olarak görülmektedir. Bu borç her ay taksitleri ödediğinizde artmaktadır ve son taksitte araç bedeline ulaşacaktır. Aracı satış ve devir yaptığımızda bu borç kapanmaktadır. Siz borcu kapattığınız halde ve bizim şirketimizin araç devrini kasıtlı olarak vermemesi durumunda tüm ödeme belgeleri sizi haklı gösterecek olup mahkeme kararıyla dahi araç devrini alabilmektesiniz.
Şirketimizin üç ortağı bulunmaktadır. Hepsinin aynı anda ölümü çok düşük bir olasılık olup vefat etmeleri halinde ise şirket vefat edenlerin varislerine kalmaktadır. Şirketimiz kurumsal bir şirket olduğundan yöneticileri ve çalışanları şirkette devamlılığı sağlayarak şirket yükümlülüklerini yerine getireceklerdir.
• Şirketimiz finansal olarak güçlü bir yapıya sahiptir. Yapılan satışlarda iyi bir kar marjıyla satışlarını yapmakta ve 34 yıldır başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Bugüne kadar vadeli satış yapılıp tahsil edilemeyen hiçbir alacağı olmamıştır. Şüpheli alacağımızın oluşmama nedeni müşterilerimize en iyi en uygun ödeme koşullarını hazırlamamızdır. Müşterilerimizin ödeme güçlüğüne düşmesi durumunda kendilerine iki aya kadar sözleşmeye bağlı olan ek süre tanınmaktadır. Bu durumda da para ödenmemişse müşterilerimizin(Böyle bir durum hiç yaşamadık) aracı geri getirerek iade etmesi ya da kendisi için daha avantajlı ise başka bir firmaya veya kişiye satması için kolaylık sağlamaktayız. Bundan dolayı herhangi bir alacağımızın ödenmemesi, şüpheli durumu söz konusu değildir. Müşterilerin borçlarını ödememesi hem de aracı geri teslim etmemesi veya aracı kötü amaçla parçalayıp parçacılara satması (Böyle bir durum hiç yaşamadık) durumu hasıl olursa şirketimizin zarar edeceği düşünülebilir. Böyle bir suçu işlemek isteyen kişi için işletmemizden araç almak çok akıllıca değildir. Çünkü kişi bu amaca ulaşmak için çok daha uygun fiyatlara araç kiralayarak bu amacına ulaşabilir. Arabayı parçalattığında ve sattığında bize ödemiş olduğu peşinat kadar para kazanması mümkün değildir. Bu sebeplerden dolayı bugüne kadar şirketimizde bu tür olaylar yaşanmamıştır. Ayrıca sözleşme ile satış yaptığımız araçların ölümlü kazaya karışmaları durumunda tazminat ve benzeri durumlarla karşılaşabileceği öngörülebilir olsa da bunun için de araçlarımızı sınırsız sigorta yaptırarak şirketimizi doğacak tazminatlardan korumaktayız. Dolayısıyla şirketimiz için herhangi bir risk söz konusu değildir. Şirketimiz vadeli satış yapacak finansal güç ve büyüklükte yüksek karlılığı olan bir firma olduğundan batması kesinlikle söz konusu değildir. Siz müşterilerimiz için Türkiye’nin en çok araç satan firması olarak uzman kadromuzla müşteri memnuniyeti ve şirket karlılığını optimum şekilde sağlamaya çalışmaktayız.
Back to top